وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ.

فرش سجاده ای مسجد

 

فرش های سجاده ای موجود در بازار بسته به سه فاکتور زیر قیمت های متفاوتی دارند:

1- جنس نخ استفاده شده در بافت فرش

بهترین جنس نخ مورد استفاده در فرش ها ( اعم از فرش های معمولی و سجاده ای ) اکرلیک است. الیاف اکرلیک از اكريلونيتريل تشکیل میشوند. این الیاف مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید و ظروف داغ از خود نشان میدهند و بهترین جایگزین پشم برای تولید فرشهای ماشینی هستند.

نوع دوم نخ های مورد استفاده پلی استر است، الیاف پلی استر نسبت به اکرلیک از رنگ پذیری و زیبایی بیشتری برخوردارند اما مقاومت بسیار کمتری دارند، بعد از مدتی کارکرد تغییر فرم میدهند و نسبت به آفتاب و اجسام داغ مقاومت کمتری دارند

نوع سوم نخ های معمول در بازار، استفاده ترکیبی از اکریلیک و پلی استر است. این نوع نخ نسبت به اکریلیک قیمت و کیفیت پایینتری دارد و البته متاسفانه در مواردی دیده شده به دلیل عدم اطلاع خریدار، به عنوان فرش صد در صد اکریلیک به فروش میرسد

در مورد فرش های اکریلیک هم البته کیفیت الیاف، نوع فراوری نخ و نوع دستگاه بافت اهمیت بسیار بالایی در کاهش پرز دهی، افزایش کیفیت و طول عمر بالای محصول دارد که در هنگام خرید باید مدنظر قرار گیرند

قیمت فرش سجاده ای مسجد ، نمازخانه و مدرسه

قیمت فرش سجاده ای مسجد ، نمازخانه و مدرسه

 

2- تعداد شانه ( تراکم عرضی فرش )

تعداد گره رنگ در یک متر از عرض فرش سجاده ای در اصطلاح تراکم عرضی یا شانه گفته میشود. فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه بافته و در بازار به فروش میرسند که هرچه میزان تراکم عرضی فرش سجاده ای بالاتر باشد، فرش مرغوبتر بوده و قیمت بالاتری نیز دارد

3- تعداد رج ( تراکم طولی فرش )

بر خلاف تعداد شانه، خریداران فرش معمولا اطلاع کمتری در خصوص اهمیت تعداد رج هر فرش دارند و متاسفانه در برخی موارد فروشندگان از این عدم اطلاع سوء استفاده کرده و در خصوص میزان تراکم یک فرش فقط به ذکر تعداد شانه بسنده می کنند در حالی که تعداد رج هر فرش نیز اهمیت بالایی در تعیین میزان کیفیت و قیمت فرش سجاده ای مورد استفاده در مسجد، نمازخانه و مدرسه داشته و می بایست موقع خرید مدنظر قرار گیرد.

گروه تسنیم با همکاری بهترین تولید کننده فرش سجاده ای در ایران سعی نموده فرش هایی با طول عمر بسیار بالا و کیفیت نخ ممتاز ارائه نموده و امکان بازدید از پروژه های انجام شده و مقایسه کیفیت فرش های سجاده ای استفاده شده را فراهم مینماید.

فرش سجاده ای مورد توصیه ما، فرشهای ایرانی (Persian Carpet) با نخ صد در صد اکریلیک مرغوب است. تاریخ ایران همواره با فرش های منقش به نقوش ایرانی شناخته شده و فرش ایرانی در دنیا زبانزد بوده است. با جستجو در باره فرش های سجاده ای مورد استفاده در بهترین و زیباترین مساجد دنیا می بینیم بهترین مساجد دنیا ( از جمله مسجد شیخ زاید در امارات متحده عربی ) با فرش سجاده ای ایرانی مفروش شده است و هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب می کند. بعضا دیده شده در کشورمان مساجد و نمازخانه ها با سقف و دیوار های بسیار زیبا طراحی و اجرا می گردند اما استفاده از فرش نامناسب سجاده ای که بیش ار همه زوایای دیگر در دید نمازگزاران قرار دارد باعث شده فضای ناهمگون ایجاد شده یا حداقل از زیبایی بالقوه ی آن محیط کاسته شود.

گروه تسنیم ضمن آمادگی برای ارائه بهترین قیمت انواع فرش های سجاده ای رولی، توصیه می کند مساجد، حسینیه ها و نمازخانه های ایرانی با فرش های یکپارچه ایرانی مفروش شوند. این فرش ها ضمن داشتن زیبایی خارق العاده، تا 5 برابر فرش های سجاده ای رولی عمر مفید دارند و به دلیل جنس نخ متفاوتی که در بافت آنها استفاده می شود، دارای لطافت بسیار زیادی هستند ضمن اینکه با استفاده از فرشهای ایرانی، هیچ خللی در نظم صفوف نماز ایجاد نمی شود.

گروه تسنیم در ساخت کلیه تجهیزات نمازخانه و مسجد بیشترین تمرکز را بر روی اطمینان از کیفیت محصول نهایی خود دارد و پس از آن سعی می نماید محصول تولید شده با مناسب ترین قیمت به مشتریان تقدیم گردد.

سایر محصولات

گنبد فرشی محراب پیش ساخته فرش سجاده ای مسجد جاکفشی